My Life with Glee - katka219

29. března 2015 v 8:29 | bitchsimcababy |  My Life with Glee
Další příspěvek zaslala katka219 z blogu o Demi Lovato :-))

Glee je seriál, o kterém bych mohla mluvit dlouhé hodiny! Znovu a znovu rozebírat postavy, diskutovat o písničkách a dohadovat se o nových dějových zvratech. Přesto ale teď nějak nevím, jak začít. Nejspíš mi stále nedochází, že už je úplný definitivní konec.

Seriál se vysílal celých šest let, což je hodně dlouhá doba, ale já jsem ji s ním celou bohužel nestrávila. Možná je to trochu ostuda, ale já vlastně Glee začala pravidelně sledovat až od konce třetí série. Poprvé jsem si o něm přečetla v televizním programu těsně předtím, než ho začali poprvé dávat u nás na Primě Cool. Zaujalo mě to. Střední škola a školní sbor?? Znělo to vážně dobře! Tenkrát jsem se ovšem podívala pouze na prvních pár dílů a pak jsem na to nějak zapomněla. Tenkrát bych vůbec netušila, že o pár let později se z něj stane taková závislost:)) Když končila třetí série znovu mě ke Glee přivedla moje nejlepší kamarádka a v tu chvíli to začalo! Dokoukala jsem si všechny předcházející díly a pak se každý týden těšila na nový. Líbili se mi herci, milovala jsem hudební čísla a ačkoli samotný příběh mi zpočátku přišel trochu o ničem, brzy jsem svůj první dojem přehodnotila a v Glee jsem objevila zvláštní kouzlo:)
Líbí se mi, že každý náctiletý, který má nějaký problém, se tu určitě najde. Je tu ukázána homosexualita, těhotenství, bulimie, tělesné postižení a mnoho mnoho dalšího. Jmenujte podobné téma a je jasné, že v Glee ho najdete!

1.série byla skvělá. Líbí se mi, že spíše než na ta hudební čísla byla zaměřená na postavy a na jejich vzájemné vztahy. Bylo hezké sledovat, jak se navzájem poznávají a začínají k sobě nalézat cestu. Od samého začátku jsem měla moc ráda Finna ♥ Byl to takový moula, ale byl strašně hodný. Dále jsem si rychle oblíbila Kurta a později i Rachel a hned ze mě byl Finnchel fanoušek! (Jesse mi přišel bezva, ale hodně si to u mě pokazil těmi vajíčky.) Pak také nesmím zapomenou na Willa. Co bych za tak úžasného učitele dala!
2.série mi nikdy nepřišla o moc horší než ta předchozí, ale abych řekla pravdu, tak už jsem ji docela dlouho neviděla. Je to ovšem série, ve které přišel Blaine a Sam, které jsem si zamilovala. Klaine! ♥
3.série mě bavila opravdu neskutečně moc!! Řešila se maturita, vysoké školy, vrátila se matka Rachel (jejíž hlas miluju), byl dokonalý vánoční díl, hrálo se West Side Story, konečně přišlo vítězství na celostátním... Bylo to prostě perfektní! Co se týká postav, tak musím ze svých oblíbených jmenovat ještě Quinn, Santanu a Pucka.
4.série s sebou přinesla poměrně velké změny, ale já jsem si je většinou užívala. Dějová linka v NY se mi líbila a nakonec jsem si oblíbila i nováčky. Nejvíc jsem měla ráda Marly, a proto mě hrozně mrzí, že se v posledním díle neobjevila ani na chvíli:( Navíc v této sérii byla samá úžasná hudba a já jsem byla schopná ráno vstávat dřív, jen abych si poslechla písničky k novému dílu.
5.série je asi z celého seriálu nejslabší. Myslím, že je to hlavně kvůli nečekané ztrátě Coryho, se kterou se všichni museli vyrovnat. První dva Beatles díly byly skvělé, epizoda pro Coryho se také povedla a dále se mi neskutečně moc líbily dva díly na oslavu sté epizody. Bylo to pro mě úplně perfektní zakončení sboru a kdyby to bylo na mně, tak bych se ani nezlobila, kdyby v této fázi seriál skončil úplně. Od té doby, co se celý děj přesunul do NY to šlo hodně dolů :(
6.série byla pro mě taková zvláštní. Ani nevím, jak ji mám zhodnotit. Nechápu, proč tam tak narychlo dávali tolik nových postav, když jsme vlastně ani neměli možnost je lépe poznat a nebyla příležitost si k nim utvořit nějaký vztah. Také mě trošku zklamali výběrem písniček a postrádala jsem Quinn a Pucka. Celé zakončení seriálu na mě působilo trochu uspěchaně, ale v rámci možností si myslím, že pro jednotlivé postavy vymysleli úplně ten nejlepší konec jaký mohli! ♥ Co mi Glee dalo a vzalo?? Spoustu smíchu a spoustu slz! Spoustu nových krásných písniček a interpretů, které bych jinak nejspíš nepoznala. Rachel s Kurtem podnítili můj obdiv k muzikálům a k divadlu a společně se všemi ostatními mi do života přinesli důležité poselství o tom, jak je důležité být sám sebou.

Písničky... Tak tohle bude asi nejtěžší:)

1. série:
Don't Stop Believin - tohle snad nemusím vysvětlovat, je to prostě ústřední píseň celého seriálu
I Dreamed a Dream - moje milovaná píseň z Bídníků v podání Rachel a její matky
Total Eclipse of the Heart - perfektní Rachel a její lásky
Beth - kluci v čele s Puckem zpívají Quinn a já si pamatuju, jak jsem brečela
Bad Romance - Lady Gaga nemám ráda, ale tohle číslo mě neskutečně bavilo

2. série:
Lucky - lituji, že duetů Sama a Quinn nebylo víc
Singin in the Rain / Umbrella - mash-upy jsou další věcí, které mám na Glee ráda a tento je nezapomenutelný
Baby, Its Cold Outside - úplně první duet Kurta a Blaina
Valerie - Santana a její úžasný hlas a k tomu ještě Britt a Mike s jejich tanečním číslem
Jar Of Hearts - nádherná smutná plesová písnička od Rachel Finnovi

3. série:
We Are Young - nejspíš moje nejoblíbenější číslo celé série, protože se všichni zas dali dohromady
Rumour Has It / Someone Like You - zajímavé spojení dvou písní od mé oblíbené Adele
Here´s to Us - jedna z nejhezčích soutěžních písniček od Rachel
Perfect - můj oblíbený Klaine duet, který je věnován Santaně
I Just Can't Stop Loving You - ihned po dozpívání téhle písničky řekla Rachel Finnovi, že si ho vezme... :(

4. série:
You Drive Me Crazy / Crazy - opět mi zůstával rozum stát nad nádherným předěláním písničky
We've got Tonight - tahle mi jednou bude hrát na svatbě :)
Girl on Fire - možná moje nejoblíbenější píseň od Santany
The Scientist - hodně silná epizoda, hodně silná píseň
Creep - Brodyho vůbec nemám ráda, ale tohle se mu spolu s Rachel vážně povedlo

5.série:
Hey Jude - všechny písně od Beatles byly v Glee skvělé!
Make You Feel My Love - měla jsem zlomené srdce :(
Keep Holding On - po hodně dlouhé době Puck ♥
Wide Awake - tato akustická verze si mě opravdu získala
Be Okay - veselá usmiřovací píseň Rachel a Santany, mám ráda jejich přátelství

6. série:
I Lived - tohle je opět jasné, úplně konečná společná píseň
This Time - naprosto nádherná poslední píseň Rachel, jejímž autorem je Darren Criss
Listen To Your Heart - další jasná volba, jelikož Jesse a Rachel jsou spolu nepřekonatelní
Uptown Funk - hodně dobrý počin nováčků
The Final Countdown - duety Willa a Sue vždycky pobavily a byla by škoda do tohoto seznamu nedat ani jeden :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 nicol nicol | Web | 29. března 2015 v 13:20 | Reagovat

tak mě by stačilo, kdybys me obihala tak 1X tydne to opravdu staci, ja jen hrozně ráda chodím an tvuj blog :) ale dobře já teda počkám :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama