My Life with Glee - Pay

23. března 2015 v 15:35 | bitchsimcababy |  My Life with Glee

Chtěla bych všem poděkovat, kteří zaslali své příspěvky. Jsem moc ráda, že jste se zapojili :-) Jako další tu mám článek od Pay, kteoru můžete znát z blogu o Teen Wolf a fb stránce věnované páru Olicity z Arrow :-))

Můj život s Glee, kde začít? Bohužel jsem Glee nesledovala od první série, ale až od druhé. O seriálu jsem ale věděla, že běží, nějak jsem se k němu pořád nechtěla dostat :D. Do samotného dívání na seriál mě uvrtala kamarádka z blogu a jsem jí za to neskutečně vděčná! Glee pro mě znamená hodně, nejde to pořádně ani vyjádřit slovy. Glee mi dalo radost a zároveň mě naučilo, že i lidé jako jsou gayové jsou stejní lidé jako my ostatní a nejenom to. Kdykoli slyším originální verze coverů, které zazněli v seriálu, tak neslyším originál, ale právě cover verze a hned se mi vybavují scény, kde písně zazněly.

Glee bych mohla poděkovat za to, že mi dali tolik idolů, bez kterých si svůj život nedokážu představit. Jako první je Lea Michele. V první sérii jsem si říkala, že je nesnesitelná v roli Rachel a měla jsem radši roli Quinn :D Ne že bych teď měla Quinn nerada, ale prostě Rachel a Lea samotná se staly mým vzorem. Miluju Lein hlas, její vystupování v různých pořadech, to jak komunikuje s fanoušky na twitteru a tak. Proto jsem o ní kdysi měla i blog, který jsem ale bohužel opustila a litovala jsem toho. Lea je prostě nejúžasnější člověk a ve spojení s Corym? To byl prostě dokonalý pár. Cory byl úžasný a jeho smrt musela zasáhnout snad každého Gleeka, i ty, kteří nebyli fanoušci Finna Hudsona. Musím se přiznat, že i já jsem od začátku Finna nemusela, ale postupně jsem změnila názor vlastně na všechny postavy. Finn na mě působil jako hlupák, ale jeho postava se vyvíjela v průběhu těch 4. sérií, že se z něj stával opravdový muž, bohužel jsme nemohli být svědky toho, aby se jeho postava vyvinula do konce :( Finchel a vlastně i Monchele budou vždy páry, které z těch seriálových patří k mým nejoblíbenějším. Finchel prošli několika rozchody a vůbec, jak k sobě našli cestu, prostě jejich vztah byl součástí Glee. Dost mě mrzelo, když je ve třetí sérii odloučili a ve čtvrté to podělali úplně, ale bohužel.

Jiné postavy popisovat nebudu, jelikož srdcovky jsou pro mě především Lea a Cory. Ostatní herce mám ráda, tedy až na Nayu Riveru, jež mě nějakým způsobem odradila od loňského roku, možná to bylo jejím vystupováním nebo nevím, prostě nepatří k mým oblíbencům, i když role Santany se mi líbila, byla prostě typickou bitch.

Vlastně za zmínku stojí i Darren Criss nebo i Chris Colfer, tito dva dokázali, že gayové jsou lidé jako my a že je máme akceptovat a ne, že je budeme šikanovat, nikdy jsem to nedělala, ale nevěděla jsem, jak se k takovým lidem chovat. Vztah Klaine? Musím říct, že jsem jejich fanoušek, sice ne takový jako Finchel, ale byla jsem neskutečně ráda, že Kurt konečně našel svou spřízněnou duši a Darren Blaina stvárnil naprosto úžasně a miluju jeho hlas. Mrzí mě, že Darren nezpíval víc songů s Corym, protože jejich hlasy mi k sobě hrozně moc seděly.
Poslední dva díly jsem probrečela, ale nebyly to jediné díly, které jsem brečela, najdou se i další. S jistotou musím říct, že jsem brečela na konci třetí série, pak ve čtvrté sérii při písničce Scientist a samozřejmě u dílu věnovanému Corymu. Vše spojeno s Corym a Finchel vlastně.
Kdybych měla shrnout teď šestou sérii, tak mě zamrzelo, že tuto sérii neudělali tak, že by každý díl byl věnovaný jedné z postav, bohužel to se nestalo. Je to obrovská škoda, že tyto poslední díly se zaobíraly hlavně Rachel (i když jsem její fanynka) a co si budeme povídat i Klaine. I tak byla 6. série bohatá na úžasná vystoupení a nové hlasy.

Teď tedy k jednotlivých songům ze sérií:

1. série:
Nezapomenutelné Don't stop believing, to je prostě hymna Glee. Jakmile slyším tuto píseň v originále v jakémkoli filmu či seriálu, vidím Coryho, Leu, Jennu, Amber, Chrise a Kevina, jak natáčeli tuto scénu a prostě konec Pilotu. Text vyjadřuje přesně, co vyjadřovalo celé Glee, nikdy nepřestávej věřit a to mi právě tato píseň připomíná, že prostě není všem dnům konec a může se jednou splnit to, o co člověk usiluje!
Další písní z 1. série je Can't fight this feeling, nezapomenutelná píseň v Coryho podání, znamená pro mě právě to, že jí zpíval právě Cory. Scéna ze sprchy a jeho úžasný hlas, který na tyto typy písni seděl.
Další Single Ladies :D i když jí vlastně nezpíval nikdo z herců, tak nezapomenutelná choreografie v podání Tiny, Kurta a Brittany, no a pak fotbalisti :D prostě tahle scéna mě vždy tak pobaví :D
Somebody to love, milovala jsem jí v podání Queen a v Glee ještě víc. Jsem typ, co poslouchá starší kapely jako The Beatles či Queen a Abba a tohle se Glee naprosto povedlo, že se mi trefili do noty. A co ta písnička pro mě znamená? Opět text mluví za vše, ale byla to vlastně první písnička, kterou společně zpívali celé New Direction. Ale zpět k textu, v té době jsem neměla mého přítele a asi ta písnička nějak vyjadřovala v té době mé pocity.
Jako pátou uvedu Over the Rainbow v podání Marka a Matta, myslela jsem si, že je to originální písnička Glee a najednou jsem jí začala vnímat v rádiu a prostě jsem se do ní zamilovala. Je taková uklidňující a krásně se u ní večer usíná :)

Druhá série:
The Only Exception v podání Lei. Já jsem znala písničku samozřejmě v podání skupiny Paramore, ale v podání Lei měla zase jiné kouzlo. Souvisí to nejspíš opět s uvědoměním Rachel, že Finn je to jediné, co je pro ní důležité.
Don't go breaking my heart a Finchel! V této písni ukázali Finchel, jak jsou úžasným párem a ty pohledy Coryho a Lei. Z nich prostě jiskřilo to, že je to k sobě táhne.
Epizoda Rocky Horror Story :D tam miluju snad všechny písničky, ale nejvíc Touch-a, Touch-a, Touch-a, Touch Me v podání Jaymi! :D Naprosto mě učarovala svým hláskem :) a scéna s Matthew Morrisonem? :D Wemma forever!
Singin in the rain/Umbrella nejúžasnější mash-up a ještě Gwyneth Paltrow zpívající! Choreografie a spojení těchto dvou naprosto rozdílných písní rovná se perfect!
A pátý určitě Pretending! Ten by měl být spíš na prvním místě. Finchel opět spolu! Song psaný o nich a nezapomenutelný polibek, který mi naprosto potvrdil, že Lea a Cory jsou spolu i ve skutečnosti!

Třetí série:
Fix You, první song od Coldplay! Sice je to smutná píseň, ale Coldplay byli mým snem, aby se objevil nějaký jejich song v Glee a vybrali zrovna Fix You, která měla úžasnou scénu s Wemma a zároveň i pokus o nápravu Rachel.
One hand, one heart v podání Darrena a Lei, miluju muzikály a Darren s Leou by spolu úžasně ladili v nějakém jiném muzikále. Kdyby nehrál Darren gaye Blaina, tak by určitě skončil s postavou Rachel, protože oni vedle sebe vypadali úžasně. A scény s First time Finchel a Klaine? Amazing!
We are young, musím říct, že originální verzi jsem oblíbenou neměla, ale Glee? To jsem mohla poslouchat neustále. Celý New Direction znovu spolu a poprvé v této scéně jsem byla ráda za Pezberry objetí.
Smooth Criminal v podání Granta Gustina a Nayi, nejoblíbenější song z epizody Michael! Ti dva a Two Chellos (nebo jak se to píše :D). Na to, že v originále to zpívá jen Michael, tak teda tohle bylo bomba a písničku mám radši v podání právě Granta a Nayi.
Somebody that I used to know, cover verzi přidal Cory kdysi na twitter a já se do ní zbláznila a najednou se objevila i v Glee a to opět mi tím udělali radost. Při této písni jsme se dozvěděli více o Blainovi a jeho dětství. Prostě emoce jako blázen.

Čtvrtá série: tak tady to bude asi jednoduché :D
Barely Breathing jediný duet Darrena a Coryho a moje vyzvánění na dva roky. Jak už jsem psala výše, je škoda, že nebylo těchto duetů víc! Oba k sobě neskutečně ladili, i když u scény z Break-up epizody jejich postavy ztráceli iluze, tak ta píseň v jejich podání je prostě jednou z mých nejoblíbenějších a nejposlouchanějších.
The Scientist, další song z Break-up epizody...Flashbacky do prvního setkání a polibků všech párů ve spojení se songem Coldplay? Nemůžu použít jiné slovo než PERFECT!!! Slzy v očích mám pokaždé, když si epizodu pustím. Epický konec Finchel a proslov Rachel? Nenáviděla jsem jí a zároveň jí milovala v tu chvíli.
Don't dreams It's over Marley a Finn, nevím, proč zrovna tahle písnička, ale zpívám si jí dost často i teď a prostě je to chytlavá melodie.
We've got tonight, poslední duet Lei a Coryho, to už samo o sobě rozhoduje, že patří mezi mé oblíbené songy a opět nejposlouchanější.
Anything could happend v podání NEW DIRECTION, song miluju v obou verzích. Ale Glee verze dává této písni prostě šťávu, jak na to vlastně řádí všichni a modrá trička, připomíná mi to staré dobré glee.

Pátá série:
Pompeií ty každopádně, opět jsem ovlivněná konečnou scénou. Většina původních z ND a poslední pohled Rachel do nebe? Ach...
Yesterday je moje srdcovka, miluju jí už od základky, kdy jsme jí ve sboru zpívali česky a prostě jedná se o song Brouků. Make you Feel my love- heart breaking song...prostě Lea a její podání bylo naprosté vyjádření pocitů ze ztráty Coryho! Wreaking Ball, nesnáším jí v originále :D ale v podání Melissy byl naprosto dokonalý a seděl do situace s Jakem a Marley. Mr. Roboto/Counting Stars opět úžasný mash-up, i když ne v podání ND :D tak spojení těchto písní byla naprosto úžasná! A zrovna teď, při napsání, mi zní v hlavě :D

Šestá série: tady to bude také rychlé :D
I lived opět song One Republic! Mrzí mě, že písnička nebyla delší! :D
Let it go, miluju písničku v Demi verzi, Idinině a Lea to dovršila...píseň je z mé nejoblíbenější pohádky, takže... :D
Time after Time jako píseň Samchel :D Sice nechápu, proč ty dva vůbec dávali jakoby dohromady, ale hlasy spolu ladily a zase jedna ze starších hitovek, které ráda poslouchám.
This Time, originální píseň psaná Darrenem Rachel na tělo! Darren to nemohl napsat lépe! Mrzí mě opět to, že nebylo v celém glee víc původních songů. Jelikož Pretending, Loser like me, This time i Get it right jsou prostě písničky o glee, ať už to jsou vztahy či život na střední škole, prostě jsou úžasné!

Uptown Funk - je prostě taková energická :D

Glee je součástí mého života, i když je konec, zůstanu navždy Gleekem a budu na to hrdá!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama